• Destek Hattı: +90 (286) 566 80 30

Merak Edilen Cevaplar Burda !

Sizler için Google 'da en çok sorulan soruları derledik...

Isı pompası, evler, işletmeler ve diğer uygulamalar için ısıtma ve soğutma sağlamak için soğutma teknolojisi ve elektriği kullanan, bağımsız, iki bileşenli bir cihazdır. Bir ısı pompası iki bileşene sahiptir: – çoğunlukla evin dışında, ısıtma ya da soğutma üreten bir kondenser ünitesi ve genellikle duvarda duran ve sıcak ya da soğuk havayı eve geçiren bir iç ünite; Kondenser ve klima santrali soğutucu akış hattı tarafından ayrılır veya “bölünür” olduğundan, ısı pompaları bazen “mini bölmeler” olarak adlandırılabilir. Isı pompaları olağanüstü yüksek verim oranları sunarken, buna gerek kalmadan ısıtma ve soğutma olanağı sunar.

En basit ifadeyle, bir ısı pompası ısıyı bir konumdan diğerine taşımak için elektrik ve soğutucu kullanır. Isı sağlamak için, bir ısı pompası, evinizin dışındaki havadan ısı çıkarıp soğutma soğutucusuna aktararak çalışır – soğutma sıvısı daha sonra sıkıştırılır ve böylece sıcaklık önemli derecede yükselir; Soğutma sıvısı daha sonra ısı pompasının iç ünitesine taşınır ve bu sayede hava sıcak soğutma sıvısı üzerinden geçirilir ve evdeki ısı termostatik aramalarına uyum sağlamak için sıcaklığı arttırılır. Bir ısı pompası iki ana parçadan oluşur – evinizin içine monte edilmiş “duvar kaseti” ve evinizin dışında kalacak bir yoğunlaştırıcı ünite. Isı pompasının duvar kaseti ve kondenser üniteleri soğutucu akış hattı ile bağlıdır. İç mekan duvar kaseti hem ısıtma hem de soğutma sağlamak için termostatik olarak kontrol edilmiştir. Isı talebi olduğunda ısı pompası dış ünitedeki fanı açar ve evinizin dışından havadan ısı çıkarma işlemine başlar. Soğutucu hattı, bu ısıyı iç üniteye taşır ve bu ısı, daha sonra duvar kasasındaki bir fan vasıtasıyla evinizin içindeki havaya aktarır. Soğutma modunda işlem ters çevrilir, evinizden ısı aktarılır ve serin havanın içeriye geri gönderilmesi sağlanır.

Isı pompası, ısı üretimi yerine elektrik için yalnızca elektrik kullandığından, oldukça yüksek bir verimlilik oranı sunar. Geleneksel dirençli elektrikli ısı kullanırken (örneğin elektrikli süpürgelik veya yerden ısıtma aletleri gibi) üretilen ısı miktarı, kullanılan elektrik miktarıyla orantılıdır:% 100 verimlilik için elektrik birimi başına bir ısı birimi. Isı pompası ile verimlilik oranı önemli derecede yükselir, çünkü tüketilen elektrik sadece iki fana (evaporatör ve kondenser), kompresöre ve pompaya dışarıdaki suyu konsantre hale getirmek ve evinize getirmek için kullanılır. Bu nedenle, ısı pompaları,% 300’ün üzerindeki verimlilik oranları için kullanılan her bir elektrik birimi için 3 ünite fazla ısı sağlayabilir. Maine’in ortalama kış sıcaklıkları 37 derece ile Mitsubishi Hyper Heat’in mevsimsel verimlilik oranı yaklaşık% 285 civarındadır ve bu rahat bir ev için daha düşük elektrik faturaları demektir. – ısı pompaları çalıştırmak için çok ucuzdur ve sürekli elektrikle çalışan evdeki ısı pompası başına ortalama 75 dolarlık elektrik faturanızın artması anlamına gelir. Petrol, gaz veya elektrik gibi birincil bir ısıtma sistemi ile birlikte bir ısı pompası kullanıyorsanız, birincil yakıt kullanımını dengelemek için ısı pompasını kullanarak ilave tasarruflar bulacaksınız: bir ısı pompası, 300 galon yağ kadar dengeleyebilir Tipik bir evde, pahalı fosil yakıtlarla para tasarrufu. Artı, ısı pompaları evinizin karbon ayak izini azaltmak için bu şekilde yardımcı olacaktır.

Bir ısı pompası su ısıtıcısı, bir evin sıcak suyunu ısıtmak için yukarıda tarif edilen aynı ısı pompası teknolojisini kullanır. Isı pompalı su ısıtıcıları çok iyi yalıtılmış ve su ısı iyi tutabilir – bu nedenle, ısı pompası su ısıtıcıları tipik bir aile ailesi için çok düşük bir işletme maliyeti, genellikle ayda 15 dolara veya daha az sıcak su sağlayabilir.

Evet – ama bir ısı pompasının tamamen çalışmasını durdurması için çok soğuk olması gerekirdi. Isı pompalarının farklı modelleri, etkin olmayı bırakmadan önce ne kadar soğuk olabileceği konusunda farklı derecelendirmelere sahiptir. Bu örneğin gayesi ile, derecelendirmeyi, -13 dereceye kadar yeterli ısı çıkışı sağlamak üzere derecelendirilmiş bir Mitsubishi Hyper Heat ™ ısı pompası için kullanacağız. Isı pompaları “çıkış” olarak derecelendirilmiştir. Bu örnekte, 30 derecelik bir ısı pompası, çıkışının% 100’ünü en yüksek verimlilikle kolayca üretir. Bununla birlikte, sıcaklık düşmeye başladığında çıkış da düşmeye başlar – ve çıkış düşmeye başladığında, ısı pompası evinizi sıcak tutmak için “daha fazla çalışacaktır”. Otomobilinizi dik bir tepeye çıkarmak için ayağınızı gaza koymanız gerektiği gibi, burada ısı pompalarının verimlilik oranları düşmeye başlar – daha az enerji üretmek için daha fazla enerji kullanılır. Mitsubishi Hyper Heat ™ ısı pompası ile verimlilik oranı yaklaşık 2 derece Fahrenheit’de düşmeye başlayacak. -2 derecede, ünitenin çıktısının yaklaşık% 87’sini alacaksınız. Ve -13 derecede, ünitenin çıktısının% 76’sını alırsınız. Ünitenin hangi sıcalıkta çalışacağını belirsiz hale getiriyor – Hiper ısı ısı pompalarıyla göstermek için henüz yeterince soğuk bir gün geçirmedik ancak bazı Mitsubishi belgelerinde -18 derecelik bir durma noktası öneriliyor. Daha az yalıtıma sahip eski evlerde, büyük miktarda ısı kaybı veya taslaklar varsa, bu sorunlardan dolayı hızlı bir şekilde ısı kaybına karşı bir ısı pompasının daha da çalışması gerekecektir. Bununla birlikte, daha yeni evlerin çoğu olağanüstü izolasyona sahiptir ve ısı kaybını önlemek için yapılmıştır – bu gibi durumlarda, bir ısı pompası tarafından oluşturulan ısı ev içinde tutulur ve ısı pompasının daha yüksek verimlilikle çalışmasına yardımcı olur.